דובר חמאס מתייחס בביטול ליעדי המלחמה של ישראל ומטרותיה להשמיד את חמאס

בהקלטת וידאו שצולמה ביום ראשון דובר הזרוע הצבאית של ארגון הטרור אבו עוביידה מטיל ספק בהיתכנות מימושן של מטרות מלחמת חרבות ברזל שאותן מנתה ישראל ואף מדגיש שאלפי לוחמי חמאס מחכים לתורם להילחם מול צה"ל
Facebook
Twitter
WhatsApp
מלחמת חרבות ברזל
קרדיט: Anas-Mohammed / Shutterstock.com

דובר הזרוע הצבאית של חמאס אבו עוביידה התייחס בהקלטת וידאו אשר צולמה ביום ראשון האחרון למצב הלחימה ברצועת עזה ובכלל זאת לפעילות חמאס מול כוחות צה"ל, כך בהתאם לפרסום בסוכנות הידיעות הפלסטינית שהאב ניוז.

בנאומו הראשון מאז תחילת ההפוגה הזמנית בלחימה בתחילת החודש הדגיש אבו עוביידה בדבריו שמצבם של לוחמי חמאס בסדר ושורותיהם חזקות, לטענתו, בלחימה מול צה"ל, כאשר אלפי אנשי חמאס מחכים לתורם להילחם.

דובר חמאס מנה חלק מהפעולות שאותן ביצעו לטענתו אנשי הארגון, ובהן הפצצות, קרבות פנים אל פנים ולוחמת גרילה, לצד השימוש במלכודות שהוכנו מראש לצה"ל וירי צלפים.

על רקע דבריהם של אנשי הדרג המדיני בישראל באשר למטרות המלחמה דובר גדודי עז אל-דין אל-קאסם ציין בדבריו שאותן הכרזות נועדו על מנת לספק את צרכי דעת הקהל הימנית בתוך ישראל.

בהקשר זה, אבו עוביידה התייחס בביטול להצהרות הישראליות הנוגעות להשמדת חמאס על רקע חוסר יכולתה של ישראל, לדבריו, לחסל את הארגון בשטחי יהודה ושומרון וירושלים, קל וחומר ברצועת עזה.

באשר לסוגיית החטופים בעזה המוחזקים על ידי ארגון הטרור, דובר הזרוע הצבאית התייחס לניסיון השחרור שלא צלח מצד ישראל באמצעות פעולה צבאית שהוצאה לפועל לפני מס' ימים, והדגיש ששחרור חטופים יעשה במסגרת משא ומתן בלבד.

שביתה במדינות ערב על רקע המשך מלחמת חרבות ברזל

בהמשך לכניסה לשלב השני בתמרון הקרקעי פרסומים בתקשורת הערבית מסקרים את תנועת מחאה אשר מתפתחת במדינות ערביות ומוסלמיות המתמקדת בהשבתה של מוסדות פרטיים וציבוריים כאחד בעקבות הלחימה ברצועת עזה.

מרכז המידע הפלסטיני מדווח שמוסדות ציבור בלבנון סגרו את שעריהם ביום שני בשם ההזדהות והסולידריות עם הפלסטינים בהתאם להוראה שהתקבלה על ידי ראש ממשלת לבנון נג'יב מיקאטי.  

אירועים דומים דווחו גם בירדן, כאשר מס' מגזרים מסחריים ומוסדות ציבור הודיעו על השתתפות בשביתה כללית ביום שני, תוך גינוי מה שהם מכנים כאל "רצח העם" של הפלסטינים.  

המחאה לא פסחה על שטחי יהודה ושומרון, כאשר מרכז המידע הפלסטיני מדווח על סגירתם של בנקים, אוניברסיטאות וחנויות במחוזות הצפוניים וכן בירושלים על רקע קריאות של פלסטינים להמשיך בעימות מול ישראל.

שביתות כאמור מתרחשות בהמשך לניסיון להקים תנועת מחאה עולמית והקריאות של פעילים ממקומות שונים בעולם לנקוט בשביתה אשר הופצו ברשתות החברתיות תחת ההאשטאג “StrikeForGaza”.

מטרת המחאה הינה להפעיל לחץ על ממשלות במדינות שונות בעולם על מנת שיפעלו על מנת לעצור את הפעילות הצבאית של ישראל ברצועת עזה.

מקורות

שהאב ניוז; מרכז המידע הפלסטיני

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן