עלייה בהטרדות ובאיומים המופנים כלפי אנשי דת יהודים ברחבי קמפוסים בבריטניה

פרסומים מדווחים על הטרדות של יהודים המספקים שירותי דת בקמפוסים בבריטניה, המלוות בהשגות גבול לביתם והשמעת איומים על חייהם וזאת כחלק מתופעה רחבה של עלייה משמעותית בהיקף התקריות האנטישמיות באירופה ובארה"ב מאז החלה מלחמת חרבות ברזל, במסגרתה אף עולים קריאות להדרתם של 'ציונים' מהמרחב הציבורי בקמפוסים בארה"ב
Facebook
Twitter
WhatsApp
אנטישמיות בבריטניה
קרדיט: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

על רקע המשך הלחימה ברצועת עזה במסגרת מלחמת חרבות ברזל, פרסומים בכלי תקשורת בארה"ב ובבריטניה מדווחים על עלייה בהיקף התקריות האנטישמיות המופנות כנגד אזרחים יהודים.

דיווח בג'ואיש כרוניקל, עיתון בולט של יהדות בריטניה, מסקר את האיומים המופנים לאחרונה כלפי יהודים המעניקים שירותי דת ברחבי הקמפוסים בבריטניה, אשר התעצמו לאחר אירועי ה-7 באוקטובר ותחילתה של מלחמת חרבות ברזל.

הפרסום מדווח על הגעתם של אנשים עד לפתח ביתם של היהודים, הטרדות חוזרות ונשנות (צילום בתים, צלצולים בפעמון הבית) והשארת מכתבי איומים על רכבים בהם נכתב 'שחררו את פלסטין' ('free palestine').

במקרה אחר דווח על השגת גבול וכניסה אל תוך שטחי ביתם של יהודים ועל אזהרה שהושמעה ליושבי הבית לפיה גורמים צופים בהם ובביתם.  

הפרסום מגיע בהמשך לדבריו של השר להשכלה גבוהה בבריטניה, רוברט חלפון, לפיהם יהודים בבריטניה חווים מצבים איומים במסגרתם פעילים פרו-פלסטינים מגיעים לביתם, משאירים דגלי פלסטין על יד מכוניתם, דופקים על דלתות ביתם ומדגישים שהם יודעים היכן היהודים גרים.

עלייה בתקריות האנטישמיות באירופה ובארה"ב

התקיפות המכוונות כלפי יהדות בריטניה משקפות תופעה רחבה של עלייה בתקריות האנטישמיות באירופה מאז החלה מלחמת חרבות ברזל.

פרסום באתר הליגה נגד השמצה מדווח שבבריטניה לבדה התרחשו למעלה מ-800 תקריות אנטישמיות, המהווים עלייה של 689% באירועים האנטישמיים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

מספרים דומים מאפיינים גם את צרפת, במסגרתה אירעו 819 אירועים אנטישמיים ובוצעו 414 מעצרים מאז 7 באוקטובר.

העלייה בתקיפות על רקע אנטישמי מדווחת גם בגרמניה ואוסטריה, במסגרתה אירעו 76 תקריות אנטישמיות המהוות עלייה בשיעור של 300% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

מלבד ההתפתחויות באירופה הליגה נגד השמצה מדווחת על פעילות פרו-פלסטינית ערה בקמפוסים בארה"ב המתנהלת כנגד המלחמה בעזה.

בהקשר זה, פרסום בליגה נגד השמצה מדווח על אירועים אשר אורגנו במסגרת למעלה ממאה קמפוסים בקולג'ים האמריקאים בדרישה להפסקת הסיוע של ארה"ב לישראל.

מרבית האירועים אורגנו על ידי ארגון סטודנטים פרו-פלסטיני, 'סטודנטים למען צדק בפלסטין' וארגוני סטודנטים נוספים.

במסגרת חלק מהאירועים נשמעו קריאות בשבח החמאס ופעולותיו, עידוד השמדתה של ישראל וכן קריאות למען הדרה של 'ציונים' מהמרחב הציבורי בקמפוסים.

* ג'ואיש כרוניקל

* הליגה נגד השמצה

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן