מגעים לשחרורם של כ-80 נשים וילדים חטופים משבי חמאס

בהתאם לפרסום באתר האמריקאי אקסיוס גורמים רשמיים בישראל ובארה"ב מדווחים שהצדדים דנים באפשרות לשחרורם של כ-80 חטופים ישראלים בתמורה לשחרורם של נשים וצעירים פלסטינים הכלואים בישראל, בעסקה אשר עשויה לכלול גם הכנסת דלק לשטחי רצועת עזה
Facebook
Twitter
WhatsApp
חטופים בעזה
קרדיט: Yehuda Bergstein / Shutterstock.com

מפגש הפסגה המשותף של מדינות הליגה הערבית וחברות הארגון לשיתוף פעולה אסלאמי אשר התקיים בבירת ערב הסעודית ריאד תם אתמול עם הצהרה משותפת של המדינות המשתתפות.

פרסום ביומון הפלסטיני אל-איאם מדווח שמנהיגי המדינות קראו לפתרון כולל אשר יבטיח את האחדות של רצועת עזה והגדה המערבית (שטחי יהודה ושומרון), המהווים בבחינת "אדמת המדינה הפלסטינית".

דברים אלו עולים בקנה אחד עם הצהרתו של אבו מאזן (מחמוד עבאס) שניתנה לפני מס' ימים, במסגרתה התנה האחרון את כניסתה של הרשות הפלסטינית לשטחי רצועת עזה ביום שלאחר מלחמת חרבות ברזל ודרש כי הדבר ייעשה במסגרת פתרון מדיני כולל לסכסוך.

בדבריו כאמור התייחס אבו מאזן לסוגיה והדגיש שרצועת עזה הינה חלק בלתי נפרד מ-'מדינת פלסטין', לדבריו, הכוללת במסגרתה גם את שטחי הגדה המערבית ומזרח ירושלים.   

בהקשר זה, הצהרת הסיום של מפגש הפסגה הערבי והאסלאמי הדגישה את הדחייה מצד המדינות המשתתפות של ההפרדה בין עזה, הגדה ושטחי מזרח ירושלים.

עוד התייחסה הצהרת הסיום לפתרון כולל שיידרש להבטיח את אחדות השטחים האמורים כשטחה של מדינה פלסטינית "חופשית, עצמאית, ריבונית, ובירתה מזרח ירושלים", בהתאם לקווי הגבול אשר התקיימו ביום 4 ביוני 1967.

המשך המגעים לשחרור החטופים

בתוך כך ועל רקע שרטוט קווי המו"מ המדיניים העתידיים ליום שאחרי, פרסום באתר אקסיוס האמריקאי מדווח על הגעתו לאזור של היועץ הבכיר לנשיא האמריקאי למזרח התיכון, ברט מקגורק.

במהלך ביקורו של מקגורק צפוי האחרון להגיע לישראל, ערב הסעודית, ירדן וקטאר, וזאת כחלק מהמאמצים לדון בעסקת חילופי חטופים באסירים בין ישראל לחמאס.

הגעתו של מקגורק נערכת בהמשך לביקורם של מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן וראש ה-CIA ביל ברנס בימים האחרונים.

בהתאם לפרסום, גורמים ישראלים ואמריקאים רשמיים מדווחים שאחת מהעסקאות בהן דנים הצדדים מתמקדת בשחרורם של כ-80 נשים וילדים משבי חמאס בתמורה לשחרורן של נשים פלסטיניות וצעירים הכלואים בבתי כלא בישראל.

מרבית האסירים הפלסטינים כאמור הואשמו במעורבות במתקפות כנגד חיילים ואזרחים ישראלים בשטחי יהודה ושומרון.

עוד מדווח באקסיוס שעסקה שכזו עשויה לכלול הסכמות באשר להכנסת דלק לשטחי רצועת עזה.  

* אל-איאם

*אקסיוס

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן