הירי בשוגג בשלושת החטופים הישראלים משמש את חמאס לצרכי המשך המערכה הפסיכולוגית

דובר הזרוע הצבאית של חמאס טוען שישראל "הוציאה להורג" את החטופים, הצהרה המהווה המשך של המגמה מצד ארגון הטרור להציג את ישראל כמי שאינה פועלת לטובת החטופים במסגרת הלוחמה הפסיכולוגית המופנית כלפי הציבור בישראל והפעלת הלחץ על הדרג המדיני והממשלה
Facebook
Twitter
WhatsApp
חמאס
קרדיט: Anas-Mohammed / Shutterstock.com

על רקע מותם הטראגי של שלושת החטופים הישראלים במהלך הקרבות שנערכו אתמול בשכונת שג'אעיה, היומון הפלסטיני אל-קודס מביא מדבריו של דובר הזרוע הצבאית של חמאס אבו עוביידה אשר התייחס לתקרית.

הפרסום ממחיש את מקומה המרכזי של הלוחמה הפסיכולוגית המבוצעת על ידי חמאס ואשר מכוונת לדעת הקהל הישראלית, על רקע טענותיו של דובר הארגון לפיהן ישראל הוציאה להורג בכוונה את החטופים.

האירוע שהתרחש אתמול מוזכר בפרסום לצד תיאור תקריות נוספות אשר במהלכם נפגעו לכאורה חטופים ישראלים ואשר אותם מקשר חמאס לפעילותה הצבאית של ישראל.

תיאורים כאמור אינם נתמכים על ידי ראיות או עדויות ונדמה שהינם מהווים המשך של המגמה מצד חמאס לייצר נראטיב המתאר לשלילה את פעילותה של ישראל כלפי פלסטינים וישראלים כאחד.

התנהלותו של ארגון הטרור כאמור מהווה חלק מהמאבק בין הצדדים על דעת הקהל העולמית והניסיון של חמאס להפעיל לחץ על הדרג המדיני בישראל באמצעות הניסיון להשפיע על דעת הקהל.

בהקשר זה הפרסום מפרט עדויות המתוארות כדברים שנאמרו על ידי קרובי משפחותיהם של החטופים בעזה, אשר יוצאים כנגד המבצע הצבאי ומדגישים את רצונן בהפסקת אש.

בכיר באש"ף מתייחס לתנאים לצירוף חמאס לארגון

על רקע הדברים אשר נאמרו מוקדם יותר השבוע לראשונה מצד בכיר חמאס מוסא אבו מרזוק באשר לצורך להכיר בישראל כחלק מהשאיפה לצרף את חמאס לאש"ף, מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף חוסיין א-שייח' קרא גם הוא לחמאס להכיר בתכניות ובמטרות של הארגון, כך בהתאם לפרסום באל-קודס.

בדבריו הציג הבכיר הפלסטיני את הדרישה כאמור שהפנה לחמאס כתנאי עבור חמאס לצורך קבלת לגיטימציה בינלאומית תחת החוק הבינלאומי ומתוך מטרה להגן על השאיפות הפלסטיניות.

א-שייח' התייחס למלחמה ואמר כי המחיר שאותו הפלסטינים משלמים היום נובע בעקבות חוסר מוכנותו של חמאס להסכים על תכנית מדינית וגוף אחד שבאמצעותו ייערך המאבק הפלסטיני, ואף קרא לקיום דיאלוג לאומי מקיף בהשתתפות כל המגזרים בחברה הפלסטינית לאחר סיום המלחמה.

דבריו של א-שייח' נאמרו בהמשך להצהרתו של ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, אשר אמר מוקדם יותר השבוע שכל הסדר עתידי ברצועת עזה שלא יכלול את חמאס מהווה בגדר "אשליה וחיזיון תעתועים", כפי שדווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית שהאב ניוז.

הנייה הוסיף בדבריו כי חמאס פתוח לדיון על כל יוזמה שתביא לעצירת המתקפות של ישראל ואשר תאפשר לפלסטינים לממש את זכותם למדינה עצמאית שבירתה ירושלים.

מקורות

אל-קודס; שהאב ניוז

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן