פרסום באתר החדשות א-שרק אל-אווסט: יו"ר מועצת השורא בערב הסעודית דורש מאיראן להפסיק את התערבותה בענייניהן הפנימיים של מדינות האזור

בהתאם לדיווח, ד"ר עבדאללה אלשייח' הוסיף וקרא לאיראן לשתף פעולה עם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, לצד חזרה על תמיכתה של מדינתו בעם הפלסטיני ובהקמה של מדינה פלסטינית בגבולות 1967
Facebook
Twitter
WhatsApp

דיווח שהתפרסם באתר א-שרק אל-אווסט ביום 21 בספטמבר 2022 פירט את דבריו של יו"ר מועצת השורא בערב הסעודית, ד"ר עבדאללה אלשייח', אשר בא בקריאה לאיראן לפעול בשיתוף פעולה עם שכנותיה.

עוד הוסיף יו"ר הפרלמנט בפנותו לרפובליקה האסלאמית שלא להתערב בענייני הפנים של מדינות אחרות ולשתף עם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. (1)

דברים אלו נאמרים על רקע המו"מ בין איראן למעצמות ודרישתה של איראן לסגור את חקירות סבא"א אודות שרידי אורניום שנמצאו במס' אתרים בלתי מוכרזים באיראן, וזאת כתנאי לחתימה על הסכם הגרעין.

מלבד הסכסוך עם איראן והמו"מ להסדרת תוכנית הגרעין האיראנית, יו"ר מועצת השורא הדגיש בדבריו את החשיבות של מציאת פתרון לעניין הפלסטיני, ואף חזר וציין את תמיכתה של ערב הסעודית בעם הפלסטיני ואת זכותם של הפלסטינים להקמה של מדינה בגבולות 1967, אשר בירתה במזרח ירושלים. (2)

(1) www.aawsat.com (פורסם ביום 21.9.2022)

(2) www.aawsat.com (פורסם ביום 21.9.2022)

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן