פרסום באתר הליגה נגד השמצה מדווח על שימוש רחב שנעשה בדה לגיטימציה נגד ישראל וברטוריקה אנטישמית במהלך הפריימריז בארה"ב

בהתאם לכתבה, מועמדים בבחירות המקדימות לקונגרס ולבית הנבחרים הביעו דעות אנטישמיות הקשורות לישראל, לרבות עמדות העושות שימוש במוטיבים הנוגעים לכסף ציוני אפל ושליטה של יהודים על המדיניות הממשלתית
Facebook
Twitter
WhatsApp

פרסום באתר הליגה נגד השמצה מיום 4 באוגוסט 2022 מדווח על דה לגיטימציה כנגד ישראל ורטוריקה אנטישמית בה נעשה שימוש על ידי ארגונים ומועמדים במסגרת הפריימריז לסנאט ולבית הנבחרים בארה"ב בחודשים האחרונים.

בהתאם לכתבה, על אף שרוב המתמודדים אשר הביעו דעות אנטישמיות להן קשר לישראל הפסידו בבחירות, אפשר ללמוד על המקום שיש לאותה סוג של רטוריקה והתמיכה בה בקרב חלקים בלתי מבוטלים של בוחרים אמריקאים מעצם השימוש שנעשה בה על ידי מועמדים אנטי ישראלים במסגרת עצרות בחירות מרכזיות. (1)

הפרסום מעלה, כי דבר שבלט במהלך הבחירות המקדימות היה מס' הפעילים האנטי-ציוניים אשר עשו שימוש במונחים הנוגעים לשליטה וכסף יהודי, תוך התמקדותם בארגונים פרו-ישראליים וציוניים. (2)

בהקשר זה, סקירה של מאפיינים משותפים הנוגעים לרטוריקה שרווחה במסגרת חלק מהקמפיינים בפריימריז מעלה, כי מוטיבים אנטישמיים שחזרו על עצמם התמקדו במעורבותו של כסף ציוני אפל (3)

דברים אלו, יחד עם מוטיבים אנטישמיים נוספים שעלו במהלך הקמפיינים, אשר נגעו לשליטה של יהודים וציונים על המדיניות הממשלתית, נאמרו במקביל להאשמת ישראל בגין הזרמת כספים למטרות פוליטיות מתוך מטרה להשפיע בצורה לא הוגנת או אפילו לגנוב את הבחירות. (4)

(1) www.adl.org – פורסם ביום 4.8.2022

(2) www.adl.org – פורסם ביום 4.8.2022

(3) www.adl.org – פורסם ביום 4.8.2022

(4) www.adl.org – פורסם ביום 4.8.2022

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן