דיווח באתר אל-ערב: כישלון נוסף של הפרלמנט הלבנוני בבחירת נשיא חדש במדינה

המועמד המוסכם על "הכוחות הלבנונים", מישל מועווד, לא קיבל את מס' הקולות הדרוש, וזאת על רקע החשש המתעצם בקרב גורמים מקומיים מהיווצרות וואקום במוסד הנשיאות וההשלכות הנלוות לכך עבור לבנון, אשר מתמודדת עם משבר כלכלי חמור מזה כ-3 שנים
Facebook
Twitter
WhatsApp

עיתון אל-ערב היוצא לאור בלונדון דיווח ביום 21 באוקטובר 2022, כי חברי הפרלמנט הלבנוני לא הגיעו להסכמות באשר לבחירת מועמד מוסכם לנשיאות לבנון מקרב בני העדה הנוצרית במדינת הארזים.

מישל מועווד, אשר מקורב לארה"ב, ומהווה המועמד המוסכם על המפלגה הלבנונית הימנית בהובלת סמיר ג'עג'ע, 'הכוחות הלבנונים', ועל הגוש הדרוזי בהובלתו של וואליד ג'ונבלאט, קיבל 42 קולות בלבד, ולפיכך לא זכה ברוב הדרוש לבחירתו כמחליפו של הנשיא המכהן, מישל עאון, שמסיים את כהונתו בסוף החודש. (1)

במסגרת זאת, 55 פתקים שהועברו מאת המפלגות בפרלמנט הלבנוני, לרבות מאת הגוש המזוהה עם חיזבאללה, היוו פתקים ריקים, אשר שיבשו את המניין הדרוש לתהליך הבחירה.

בעקבות כך, חבר הפרלמנט ראזי אל-חאג', אשר דבריו הובאו במסגרת הכתבה, בא בהאשמות כלפי ארגון חיזבאללה בהערמת קשיים בתהליך הבחירה, עקב ניסיונו של הארגון השיעי להביא לבחירת מועמד שיישמע להוראותיו. (2)

לדברי הכתבה, היעדר ההסכמות אודות המועמד המוסכם לנשיאות מעיד על כך שבחירת נשיא לבנון עשוי להימשך זמן רב, דברים שיכול להוסיף קשיים על מצבה הקשה גם כך של לבנון, אשר מצויה במשבר כלכלי חמור עוד משנת 2019. (3)

(1) www.alarab.co.uk – פורסם ביום 21.10.2022

(2) www.alarab.co.uk – פורסם ביום 21.10.2022

(3) www.alarab.co.uk – פורסם ביום 21.10.2022

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן