פרסום באתר אל-ערב: ארה"ב בוחנת עשיית שימוש בכלים רגולטוריים כתגובת נגד להחלטת אופ"ק פלוס הנוגעת לצמצום תפוקת הנפט של חברות הארגון

בהתאם לפרסום, הצעת החוק המכונה "NOFEC", נועדה להסיר את ההגנה הניתנת לחברי הארגון מפני תביעות הנוגעות להסדרים שמטרתם וויסות מחירי הנפט
Facebook
Twitter
WhatsApp

בהמשך להחלטת ארגון המדינות המייצאות נפט (אופ"ק +) אודות צמצום תפוקת הנפט של המדינות החברות, פרסום באתר אל-ערב מיום 21 באוקטובר 2021 מדווח על הצעת חוק המכונה "NOFEC", שהוצגה בועדת הסנאט האמריקאי השבוע.

הצעת החוק מהווה חלק ממערכה כוללת שהאמריקאים מנהלים כנגד החלטת אופ"ק, אשר התקבלה על ידי האמריקאים בהפתעה, והובילה לשלל תגובות זועמות מצד בכירים אמריקאים כנגד ערב הסעודית.

במסגרת זאת, ההשלכות הנלוות להצעת החוק באות לידי ביטוי בתיקון לחוק ההגבלים העסקיים בארה"ב, לפיו תבוטל ההגנה הניתנת לחברי ארגון אופ"ק + מתביעות הנוגעות להסדרים הקשורים למחירי הנפט. (1)

בתגובה למהלך האמריקאי וכמתואר בכתבה באל-ערב, בכירים סעודיים הגנו על החלטת הארגון, וציינו שמטרתה היא כלכלית גרידא, ונועדה לשמור על היציבות של השווקים הגלובליים, וכזו אשר נעדרת מניעים פוליטיים. (2)

יצוין כי הצעת החוק "NOFEC" מהווה תגובה אחת מבין מס' צעדים אשר נבחנים על ידי הממשל האמריקאי, אשר רמז לאחרונה על בחינה כוללת של היחסים עם ערב הסעודית, ועשיית שימוש בסוגיות הנוגעות לזכויות אדם והמלחמה בתימן על מנת להפעיל לחץ על הממלכה הסעודית. (3)

(1) www.alarab.co.uk – פורסם ביום 21.10.2022

(2) www.alarab.co.uk – פורסם ביום 21.10.2022

(3) www.alarab.co.uk – פורסם ביום 21.10.2022

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן