דיווח ב-Jewish Journal: חוק עזר שאומץ על ידי קבוצות סטודנטים באוניברסיטת ברקלי בארה"ב מונע את הזמנתם של דוברים פרו-ציוניים התומכים בישראל

בהתאם לדיווח, התאגדות הסטודנטים היהודים בברקלי הביעה את חששה מפני ההשלכות האנטישמיות שעלולות להיות לחוק, ומדחיקתם של סטודנטים יהודיים למצב שבו הם יאלצו לבחור בין תמיכה או התנגדות כוללת לישראל
Facebook
Twitter
WhatsApp

כתבה שהתפרסמה באתר Jewish Journal ביום 2 בספטמבר על ידי אהרון בנדלר מדווחת, כי מס' קבוצות סטודנטים בבית הספר למשפטים באוניברסיטת ברקלי שבארה"ב אימצו חוק עזר, לפיו לא יוזמנו מטעמם דוברים פרו-ציוניים התומכים כלשונם ב"מדינת האפרטהייד של ישראל ובכיבושה של פלסטין".

בדברי החוק מצוין, כי אי הזמנתם של דוברים פרו-ציוניים זו הינה הכרחית לשם שמירה על בטיחותם ורווחתם של סטודנטים פלסטיניים בקמפוס.

בנוסף, וכמתואר בכתבה, החוק מחייב ארגוני סטודנטים שברצונם לאמצו לקיים תכנית הכשרה בשם "Palestine 101" בהנחיה של UC Berkeley’s Law Students for Justice in Palestine, אשר אחראית על העברת החוק, למען יצירה של מרחב בטוח לסטודנטים פלסטינים. (2)

עוד מוסיף ומביא בנדלר את תגובתה של התאגדות הסטודנטים היהודיים בבית הספר למשפטים בברקלי, לפיה החוק יכול להביא להשלכות הנגועות באנטישמיות, וזאת עקב קשרי הזהות הקיימים בין סטודנטים יהודים למדינת ישראל, תוך דחיקת סטודנטים יהודיים לסיטואציה שבה הם ייאלצו לבחור בין דעות פרו-ישראלית ולפיכך אנטי-פלסטינית או להפך. (3)

(1) www.jewishjournal.com – פורסם ביום 2.9.2022

(2) www.jewishjournal.com – פורסם ביום 2.9.2022

(3) www.jewishjournal.com – פורסם ביום 2.9.2022

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן