הצבא הסודני וכוחות התמיכה המהירה הגיעו להסכמות על הארכת הפסקת האש ב-72 שעות נוספות

הפסקת האש אשר הושגה בתיווך אמריקאי-סעודי הינה לצרכי מטרות הומניטריות ומהווה חלק מהניסיונות המתמשכים של ארה"ב ומדינות במזרח התיכון וצפון אפריקה להביא לפתרון למשבר, על רקע החשש מפני התדרדרות המצב והעמקת השפעתם של גורמים זרים על הלחימה
Facebook
Twitter
WhatsApp

הצדדים הלוחמים בסודאן הגיעו להסכמות על הארכת הפסקת האש ל-72 שעות נוספות לצרכי מטרות הומניטריות בתיווך סעודי-אמריקאי.

בתוך כך ועל רקע החשש מפני ההסלמה בעימותים כתוצאה מתמיכתם של מדינות וארגונים נוספים במחנות היריבים, העיתון א-שרק אל-אווסט מדווח שנשיא מצרים קרא לגורמים זרים להימנע מהתערבות בלחימה והדגיש שמדובר בעניין סודני בלבד. (*)

יש לציין שהלחימה בסודאן בין הכוחות הנאמנים למפקד הצבא עבד אל-פאתח אל-בורהאן לבין מיליציית כוחות התמיכה המהירה בראשות מוחמד חמדאן דגאלו המשיכו גם במהלך הפסקת האש, כאשר נכון להיום העימותים גבו בהתאם להערכות 528 קורבנות, תחת האפשרות שמספר ההרוגים בפועל הינו גבוה יותר. (*)

בהתאם לפרסומים של האו"ם כ-75,000 בני אדם נעקרו מבתיהם במהלך השבוע הראשון ללחימה.  בהקשר זה מספר הנמלטים עלול להגיע לכ-270,000 ככל והלחימה בסודאן תימשך, כאשר בחלק מהמקומות במדינה תועדו פעולות ביזה, הצתות והרס רב.

הלחימה במדינה השסועה עלולה להשפיע לעת עתה גם על העמקת הקשרים הדיפלומטיים בין המדינה האפריקאית לבין ישראל תחת המסגרת של הסכמי אברהם, אשר עד היום התאפיינו בקצב איטי יותר בהשוואה למגעים שנוהלו עם מדינות המפרץ החתומות על ההסכמים.

(*) www.aawsat.com

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן