דיווח באתר פלסטין ניוז העזתי: 65 ארגוני זכויות אדם פנו לנציב העליון לזכויות אדם של האו"ם להשגת צדק עבור הפלסטיניים, עקב מה שהם מכנים כאל "שיטות הכיבוש שנכפו עליהם"

לטענת הארגונים, ישראל מבצעת ענישה קולקטיבית בפעולותיה האחרונות בשטחי הגדה המערבית ומזרח ירושלים, תוך שימוש בירי חי בכוונה להרוג
Facebook
Twitter
WhatsApp

כתבה שפורסמה באתר פלסטין ניוז העזתי ביום 19 באוקטובר 2022 מדווחת אודות פנייתם המשותפת של 65 ארגוני זכויות אדם לנציב העליון החדש לזכויות אדם באו"ם, וולקר טורק, במסגרתה הארגונים באו בביקורת כלפי פעולותיה האחרונות של ישראל כלפי הפלסטיניים.

במסגרת המכתב שהועבר לנציב זכויות האדם של האו"ם תוארה ההסלמה האחרונה בפעולות הצבאיות של ישראל בערים הפלסטיניות, תוך ביצוע מעצרים מנהלתיים שרירותיים ועונשיים של פלסטיניים, לטענתם. (1)

במסגרת זאת, טענות הארגון אשר הועלו על הכתב מפנות אצבע מאשימה כלפי ישראל בגין מה שהם מכנים כאל שימוש בענישה קולקטיבית במחנה הפליטים שועאפט, תוך הרחקת לכת עד לכדי תיאור של ביצוע ירי מכוון של הצבא הישראלי לשם הריגה במסגרת פעולותיו. (2)

יש לציין כי פעילותה של ישראל ברחבי מחנה הפליטים מתבצעת בהמשך לרציחתה של חיילת צה"ל נועה לזר בפיגוע ירי שבוצע במחסום שועאפט ביום 8 באוקטובר 2022, והימלטותו של המפגע למחנה הפליטים.

עוד הוסיפו וציינו הארגונים את מה שהם כינו כאל שלילת זכותם של הפלסטיניים להגדרה עצמית במשך עשרות שנים, כתוצאה מקולוניאליזם של המתנחלים והאפרטהייד, בהתאם ללשון המכתב. (3)

(1) www.felesteen.news – פורסם ביום 19.10.2022

(2) www.felesteen.news – פורסם ביום 19.10.2022

(3) www.felesteen.news – פורסם ביום 19.10.2022

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן