בכיר בחיזבאללה: "כדאי שהציונים ידעו שמסגד אל-אקצא אינו לבד, ושמאחוריו עומדים מאות מיליוני מוסלמים שמוכנים להקריב דם עבורו"

פרסומים בעיתונות הערבית מסקרים את ההסלמה האחרונה שבמרכזה ירי הטילים מגבול הצפון וממקדים את ההתפתחויות סביב מסגד אל אקצא ומוסיפים כך סנטימנט דתי לסוגיה
Facebook
Twitter
WhatsApp
חיזבאללה
קרדיט: mohammad kassir / Shutterstock.com

בהמשך לירי הרקטות לישראל מכיוון לבנון, היומון אל-קודס אל-ערבי מביא את תגובת ארגון חיזבאללה לאירועים האחרונים בגבול הצפון, במסגרתן הדגיש בכיר בארגון שהפנה את דבריו לישראל "שמסגד אל-אקצא אינו לבד, ושמאחוריו עומדים מאות מיליוני מוסלמים שמוכנים להקריב דם עבורו". (*)

לצד העובדה שדובר צה"ל הטיל את האחריות לירי על החמאס, כאשר חיזבאללה אף הצהיר כי אינו מעורב בעימות הנוכחי, נדמה שהארגון הלבנוני מנסה לצייר בפרסומיו את המשוואה לפיה הסלמה בסביבת אל אקצא בירושלים תגרור הסלמה צבאית מקבילה גם באזורים אחרים.

דברים אלו כאמור מגיעים בהמשך לעימותים שהתרחשו לפני מס' ימים בהר הבית בין המשטרה למתפללים פלסטינים אשר התבצרו במסגד.

חשוב להדגיש כי לאחרונה מתרבים דיווחים בתקשורת הפלסטינית בדבר עלייה של יהודים להר הבית, אשר מתוארת באמצעות שפה מליצית והתבטאויות כגון "הסתערות" ו"פלישה" של "מתנחלים" על מסגד אל אקצא, במה שייתכן ומוסיף לערעור המצב הביטחוני באזור.

דוגמא לכך ניתן לראות ביומון הפלסטיני הבולט 'אל-קודס' אשר מסקר את ההתרחשויות האחרונות. בהקשר זה ובהתאם לפרסומים, הירי הרקטי שבוצע לעבר ישראל מתרחש במקביל לכינוס חירום של הליגה הערבית שנערך היום לצורך דיון בהסלמה האחרונה, וזאת בהמשך למה שמתואר בעיתון כאל "המתקפה האכזרית של כוחות הכיבוש על המתפללים וההסתגרות במסגד אל-קיבלי". (**)

מסגד אל-קיבלי מתייחס למסגד אל אקצא, אשר שימש כאל כיוון התפילה המרכזי של מתפללים מוסלמים במאה השביעית לספירה לפני שינוי כיוון התפילה למסגד הכעבה שבמכה.

(*) www.alquds.co.uk

(**) www.al-ayyam.ps

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן