העיתון אל-ערב האמירתי: נורמליזציה בין ישראל וסודאן משקפת אינטרסים הדדיים של שתי המדינות

בהתאם לדיווח, לצד קיומו של מחנה המתנגד לנורמליזציה המהווה לטענתו הבטחת שווא לסודנים, בכירי הצבא וגורמים נוספים בסודן רואים במהלך כהכרחי לחילוצה של סודן מבידודה הבינלאומי ומפתח לשיפור מגזרי הכלכלה, הבריאות והאנרגיה באמצעות שימוש בטכנולוגיה, ידע וניסיון של ישראל
Facebook
Twitter
WhatsApp

העיתון אל-ערב האמירתי פרסם ביום 4 בפברואר 2023 כתבה המנתחת את האינטרסים של ישראל וסודן בהתקשרותם בהסכם שמטרתו לקדם נורמליזציה בין המדינות אשר נחתם כחלק ממערכת הסכמי אברהם.

הפרסום מחלק את סוגיית התמיכה בנורמליזציה עם ישראל בקרב הסודנים לשני מחנות, האחד תומך בנורמליזציה ומובל בחלקו על ידי הצבא הסודני, והאחר מתנגד נחרצות למהלך ורואה בו כהבטחת שווא שניתנה לסודנים ושלא תפתור את הבעיות עמן מתמודדת המדינה האפריקאית. (*)

בהקשר זה, יש לציין כי התומכים במהלך מדגישים שההתקרבות לישראל תקדם את האינטרסים הכלכליים של סודן ותוציא אותה מהבידוד הבינלאומי בו היא נמצאת, ובכלל זאת תסייע למדינה בתחום החקלאות, הבריאות והאנרגיה באמצעות היעזרות בניסיון ובטכנולוגיה ישראלית. (*)

מהעבר האחר נדמה כי אינטרס מרכזי של ישראל בקידום הנורמליזציה עם סודאן הינו האינטרס הביטחוני, המתבטא בין היתר בהדרתה של סודאן מהברית עם איראן, מניעת הברחות נשק משטחה של סודאן לידי גורמים עוינים וסיכול ההתמקמות שלהם באזור. (*)

(*) www.alarab.co.uk

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן