התחממות ביחסי איראן – איחוד האמירויות אשר דוחה כל פגיעה ברפובליקה האסלאמית

אל-ערבי אל-ג'דיד מדווח על מפגש בין השגריר האמירתי לבין יו"ר הפרלמנט האיראני, במהלכו הזהיר יו"ר הפרלמנט מפני תכניותיה של ישראל "לערעור יציבות האזור", כאשר היום צפויים להתקיים מפגשים רשמיים נוספים באיחוד האמירויות בהשתתפותו של מזכיר המועצה לביטחון לאומי של איראן
Facebook
Twitter
WhatsApp

בהמשך להסכמות שהושגו בין איראן וערב הסעודית, פרסום באתר אל-ערבי אל-ג'דיד היוצא לאור בלונדון דיווח אתמול (15.3.2023) על מגעים נוספים המתקיימים בין איראן לבין איחוד האמירויות.

במסגרת זאת, התקשורת האיראנית פרסמה הודעה לפיה עלי שמח'אני, מזכיר המועצה לביטחון לאומי של איראן, יבקר היום באיחוד האמירויות ויקיים פגישות עם בכירים אמירתיים, וזאת בעקבות קבלת הזמנה רשמית מצד המדינה הקטנה במפרץ הפרסי.

התפתחויות אלו מתקיימות על רקע ההצהרה שסיפק שגריר איחוד האמירויות במפגש עם יו"ר הפרלמנט האיראני, לפיה מדינתו "דוחה כל פגיעה באיראן", ואף מוכנה לספק לה את הערבויות הנדרשות על מנת להבטיח, כי גורמים אשר שוהים באיחוד האמירויות לא יפעלו כנגד איראן. (*)

סדרת המפגשים האחרונה בין בכירים איראנים לבכירים ממדינות המפרץ נדמית כניסיון איראני ליצור ציר מקביל עם מדינות ערב המתונות לזה אשר מתפתח בינן לבין ישראל.

בהקשר זה, ייתכן שבאמצעות ההתקרבות לשכנותיה איראן מקווה למנוע מישראל דריסת רגל באזור, על רקע ההבנות אשר הושגו בין ישראל לבין העולם הערבי תחת המטריה של הסכמי אברהם.

הציר החדש שיכול להיווצר באמצעות מערכת ההסכמים בהן מעורבת ישראל עלול ליצור איום על איראן, לרבות בכל הנוגע לתוכנית הגרעין האיראנית ושאיפתה של הרפובליקה האסלאמית להעמיק את אחיזתה במרחב, באופן אשר נוגד את האינטרסים של ישראל.

בהקשר הזהיר יו"ר הפרלמנט האיראני במפגשו עם השגריר האמירתי מפני "תכניותיה של ישראל באזור המפרץ" לערעור יציבות האזור, לטענתו, כאשר ההתקשרות בין איראן לבין מדינות האזור משפרת את ביטחונן. (*)

(*) www.alaraby.co.uk

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן