דיווח באתר החדשות אנ-נהאר: בכיר לבנוני מדגיש, כי ישראל לא תהיה זכאית לפיצויים במסגרת הסכם הגז עם לבנון בגין שאיבת הגז משדה קנא, אשר חלקו מצוי בשטחה

בהתאם לכתבה, אשר ציטטה מדברי מנהיגים לבנונים, סגן יו"ר הפרלמנט העלה את סוגיית ההרתעה שיש למדינתו על פני ישראל, אשר תרמה לטענתו לאיזון הכוחות במו"מ, והדגיש כי ארצו תשיב בתגובה על טיוטת הסכם תיחום הגבולות הימיים בין המדינות תוך 24 שעות
Facebook
Twitter
WhatsApp

כתבה שפורסמה באתר החדשות הלבנוני אנ-נהאר ביום 3 באוקטובר 2022 דיווחה אודות תגובותיהם של בכירים במערכת הפוליטית בלבנון על טיוטת ההסכם עם ישראל להסדרת תיחום הגבולות הימיים בין המדינות, בהמשך להעברת התייחסותה של ישראל לטיוטת הסכם הגז. 

בכתבה, אשר ציטטה בנוסף מדבריו של אליאס בו סעב, סגן יו"ר בית הנבחרים הלבנוני, הודגש הקונצנזוס בלבנון סביב עמדותיה של המדינה בקשר לתנאי ההסכם, תוך חזרה על המשוואה לפיה ההרתעה של ישראל הנובעת, בין היתר, מההתנגדות הלבנונית, יוצרת איזון במו"מ בין הצדדים. (1)

עוד הוסיף וציין סגן יו"ר הפרלמנט, כי לא תתקיים שותפות עם ישראל, תוך שלילת האפשרות שהאחרונה תקבל פיצויים בעבור שאיבת הגז משדה קנא הממוקם בחלקו בשטחה של ישראל, וזאת כתגובה לפרסומים האחרונים (אשר חלקם פורסמו בתקשורת הישראלית) אודות פיצויים כלכליים אותם תקבל ישראל בגין כך. (2)

(1) www.annahar.com – פורסם ביום 3.10.2022

(2) www.annahar.com – פורסם ביום 3.10.2022

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן