פרסום באתר אל-ערב בא בביקורת כלפי אזהרותיו של מפקד משמרות המהפכה אשר הופנו לערב הסעודית, יחד עם הטענה, כי הדברים אינם מסייעים למאמצי ההתקרבות בין המדינות 

בהמשך לדבריו של חוסיין סלאמי אשר הזהיר את ערב הסעודית מפני הסתמכות על ישראל, וכינה אותה 'בית העשוי מקורי עכביש', נטען בכתבה כי ערב הסעודית לא תקבל בעין יפה התערבות של איראן במדיניות החוץ הסעודית
Facebook
Twitter
WhatsApp

כתבה שפורסמה באתר אל-ערב ביום 21 באוקטובר 2022 באה בביקורת כלפי דבריו של מפקד משמרות המהפכה האסלאמיים באיראן, חוסיין סלאמי, בהמשך לנאומו של סלאמי ביום חמישי בו הזהיר את ערב הסעודית מפני התערבות בענייניה הפנימיים של איראן.

דברים אלו מקבלים חשיבות על רקע ניסיונות הפיוס בין איראן וערב הסעודית, ודברים ברוח זו שהושמעו מאת היועץ למנהיג העליון באיראן, עלי אכבר ולאיתי, אשר תיאר את המדינות כשכנות שחייבות לחיות ביחד, ואף קרא לדו קיום ולפתיחה מחודשת של השגרירויות בטהרן ובריאד. (1)

לדעת משקיפים, אשר הובאו במסגרת הפרסום באל-ערב, התבטאויותיו של סלאמי מקשות על מאמצי ההתקרבות והפיוס בין טהרן וריאד, עם הערכה לפיה התערבות במדיניות החוץ של הממלכה הסעודית על ידי הרפובליקה האסלאמית לא תתקבל על ידי ערב הסעודית בעין יפה. (2)

לטענת מומחים, הממלכה הסעודית תולה את המשך ההתקדמות בשיחות בצעדים מעשיים מצד איראן, בעוד נראה כי אין בכוונתה של הרפובליקה האסלאמית לקחת על עצמה התחייבויות מוחשיות במסגרת מאמצי ההתקרבות בין הצדדים. (3)

 

(1) www.alarab.co.uk – פורסם ביום 21.10.2022

(2) www.alarab.co.uk – פורסם ביום 21.10.2022

(3) www.alarab.co.uk – פורסם ביום 21.10.2022

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן