חמאס מאשר את הסכמתו לשחרר 50-70 נשים וילדים ישראלים חטופים כנגד שחרור נשים וילדים פלסטינים ו-5 ימי הפוגה בלחימה

מספרי החטופים בהם נוקב חמאס הינם נמוכים יותר מהמספרים אשר תוארו במסגרת פרסומים קודמים שעסקו בתנאי מו"מ לשחרור החטופים, וממחישים את הפערים בהשוואה לעמדתה של ישראל אשר דורשת את שחרורם של 100 נשים וילדים המוחזקים ברצועת עזה
Facebook
Twitter
WhatsApp
חטופים בעזה
קרדיט: Syndi Pilar / Shutterstock.com

היומון הסעודי המוביל א-שרק אל-אווסט מדווח על הצהרת הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי אל-קאסם, באשר למוכנותו של הארגון לשחרר בין 50-70 נשים וילדים חטופים המוחזקים בשבי חמאס.

הדרישה המוצגת על ידי דובר גדודי אל-קאסם אבו עוביידה כנגד שחרור חטופים בעזה הינה שחרורם של 200 ילדים ו-75 נשים פלסטיניות הכלואים בישראל.

בנוסף לכך חמאס מתנה את העסקה בהפוגה בלחימה אשר תימשך חמישה ימים ובמהלכה יוכנס סיוע לכל מקום ברצועת עזה.

נכון לעכשיו ובהתאם לטענות חמאס, הצדדים ממתינים להסכמתה של ישראל לעסקה, אשר נכון למועד הפרסום לא השיבה אם פניה להפוגה או להמשך הלחימה.

הפרסום מגיע בהמשך לדיווחים נוספים בתקשורת העולמית מוקדם יותר השבוע באשר לעסקה אפשרית לשחרור חטופים בעזה בתמורה לאסירים.

בהקשר זה, מאמר דעה בוושינגטון פוסט מטעם דיוויד איגנטיוס אשר פורסם לפני יומיים הביא מדברי גורם ישראלי רשמי ודיווח על דרישותיהם של חמאס וישראל במו"מ והפערים בין הצדדים.

בהתאם לפרסום, בעוד שישראל הביעה את נכונותה לעסקה אשר תכלול שחרור של כל 100 הנשים והילדים אשר נחטפו מישראל, חמאס נוקב במספרים נמוכים יותר ומוכן לשחרר 70 חטופים.

הפרסומים השונים ממחישים שלצד המחלוקות באשר לכמות החטופים אשר ישוחררו, נדמה שקיים קונצנזוס בנוגע להפסקת הלחימה למשך מס' ימים אשר במהלכה יוכנס סיוע הומניטרי לרצועת עזה.

חשיבותה של הסוגיה ההומניטרית כאמור הולכת ומעמיקה על רקע הקריאות העולות מהבית הלבן והממשל האמריקאי המופנות לישראל להפחית את תקיפותיו של צה"ל ובכלל זאת חיל האוויר בסביבת בתי החולים בעזה.

בהקשר זה, פרסום באל-ערבי אל-ג'דיד מדווח כי נשיא ארה"ב ג'ו ביידן קרא אתמול להגן על בית החולים שיפא ברצועה, על רקע התעצמות הקרבות בין צה"ל לחמאס בסביבת המתחם.

הנשיא הוסיף שהינו מצפה "לצעדים פחות חודרניים בנוגע לבית החולים".

דיווח כאמור ממחיש את הלחץ המופעל על הדרג המדיני בישראל מצד האמריקאים, אשר מהווים גורם מרכזי וחיוני לצרכי המשך פעילותה של ישראל בעזה ולמלחמת חרבות ברזל.  

 

* א-שרק אל-אווסט

* וושינגטון פוסט

* אל-ערבי אל-ג'דיד

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן