חמאס: נותק הקשר עם פעילי הארגון ששמרו על 4 חטופים ישראלים בעקבות הפצצותיה של ישראל | סקירה יומית

ההצהרה שנשא דובר חמאס מפעילה לחץ נוסף על הדרג המדיני והציבור הישראלי ומגיעה לאחר הצהרתו של ראש ממשלת קטאר לפיה שיחות הפסקת האש מצויות בקיפאון וסירובו של חמאס לאפשר לגורמים לא פלסטינים לנהל את רצועת עזה לאחר המלחמה
Facebook
Twitter
WhatsApp
חרבות ברזל
צילום: Anas-Mohammed / Shutterstock.com

ראש ממשלת קטאר מעיד על קיפאון בשיחות להפסקת אש

ראש ממשלת קטאר, שייח' מוחמד בן עבדול רחמן אל-ת'אני, אמר היום במהלך פתיחתו הפורום הכלכלי של קטאר שהמערכה ברפיח השפיעה לשלילה על שיחות הפסקת האש. (www.shehabnews.com, פורסם ביום 14.5.2024)

בהתאם, הבכיר הקטארי טען ששיחות המו"מ בין הצדדים מצויות כעת בקיפאון, והביע חשש מפני התפשטות הסכסוך באזור.

חמאס: נותק הקשר עם פעילי הארגון ששמרו על 4 חטופים

בהתייחסות של חמאס להתפתחויות האחרונות במלחמת חרבות ברזל דובר הזרוע הצבאית של חמאס אבו עוביידה אמר אתמול שבחמאס איבדו קשר עם פעילי הארגון ששמרו על 4 שבויים ישראלים עקב הפצצה של ישראל ברצועת עזה. (www.alaraby.co.uk, פורסם ביום 13.5.2024)

בין החטופים הישראלים אשר עליהם שמרו פעילי הארגון, דובר חמאס נוקב גם בשמו של הירש גולדברג פולין, שאות חיים ממנו פורסם על ידי חמאס לפני מס' ימים.

אבו עוביידה רומז בכך על סיכון חייהם של החטופים בעקבות ההפצצות של ישראל, הצהרה שחוזרת על עצמה בדברים של בכירי הארגון במהלך מלחמת חרבות ברזל.

מלחמת חרבות ברזל
צילום: Orlok / Shutterstock.com

החזון הפלסטיני של חמאס

הלחצים המופנים כלפי ישראל על רקע המערכה ברפיח מתקשרים בתורם לדרישותיו של חמאס לסיום המלחמה, ואשר עליהם חזר היום איש הארגון באסם נעים בראיון לאל-ג'זירה.

בדבריו נעים עמד על שאיפתו של חמאס לחזור למצב אשר שרר לפני ה-7 באוקטובר והדגיש שבחמאס לא יקבלו את המשך נוכחותה של ישראל ברצועת עזה, כמו גם נוכחותם של גורמים לא פלסטינים. (www.aljazeera.net, פורסם ביום 14.5.2024)

באשר לזירה הפנים פלסטינית, נעים שלל את יכולתה של הרשות הפלסטינית לנהל את רצועת עזה בעתיד, על רקע טענתו בדבר חוסר התמודדותה של הרשות עם ניהול העם הפלסטיני בשטחי הגדה המערבית וכישלונה כביכול באל אקצא וירושלים בעקבות עלייתם של יהודים להר הבית.

בכיר חמאס, אשר ביקר בראיון את התנהלותה של הרשות הפלסטינית במהלך המלחמה הציג מנגד את תפיסתו של ארגון הטרור באשר למתווה הפוליטי שעל הפלסטינים לאמץ לתקופה הקרובה בכל הקשור למחלוקות פנים-פלסטיניות.

בהקשר זה, נעים הדגיש את ההכרח שבאחדות פלסטינית וגיבושו של חזון פלסטיני כולל, סיום הפילוג הפנים-פלסטיני והקמת ממשלת אחדות המייצגת את כולם.

צעדים אלו כוללים לדברי נציג חמאס איחוד של המוסדות הפועלים בשטחי רצועת עזה והגדה המערבית ועריכתן של בחירות כלליות.

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן