הארגון הבינלאומי משמר זכויות האדם טוען שישראל לא סיפקה ראיות לפעילות צבאית של חמאס בבתי החולים ברצועה

על אף הפרסומים בכלי התקשורת והפרטים אשר מדווחים על ידי צה"ל משמר זכויות האדם מדגיש שאין באפשרותו לאמת את המידע והדגיש שיש לחקור את התקפותיה של ישראל כלפי בתי החולים, כלשונו, כפשעי מלחמה
Facebook
Twitter
WhatsApp
מלחמת חרבות ברזל
קרדיט: Anas-Mohammed / Shutterstock.com

משמר זכויות האדם (Human Rights Watch) הצהיר אתמול שישראל לא סיפקה ראיות המוכיחות את השימוש של חמאס במתקנים רפואיים ברצועת עזה, זאת בהתאם לפרסום במרכז המידע הפלסטיני.

המשמר כאמור מהווה אחד מארגוני זכויות האדם הבינלאומיים, הגדולים והחשובים, ומפעיל מטה מרכזי בניו יורק לצד סניפים נוספים ברחבי העולם.

על אף הצהרות אשר פורסמו מטעם צה"ל ופרסומים בכלי התקשורת באשר לשימוש הצבאי שעושה חמאס במרכזים הרפואיים ברצועה, הארגון קורא לחקור את התקפותיה של ישראל, כלשון הדיווח, המופנות כנגד בתי חולים כפשעי מלחמה.

עוד הוסיף משמר זכויות האדם והתייחס בביטול להצהרות אשר פורסמו מצד גורמים ישראלים באשר לקיומן של ראיות מודיעיניות אשר בעקבותיהן בוצעה הפשיטה על בית החולים שיפא, והדגיש כי לא ראה מידע המצדיק התקפות על בתי חולים, כאשר אין ביכולתו לאשר את הטענות הישראליות.

בנוסף, ועל רקע הצהרות לתקשורת מהימים האחרונים מצד גורמים אמריקאים רשמיים אשר גינו את השימוש שעושה חמאס בבתי החולים בעזה, סוכנות שהאב ניוז הפלסטינית מפרסמת את תגובת חמאס אשר מטיל אחריות ל-'מעשי הטבח' ברצועת עזה ובשיפא, כלשון הדיווח, על הנשיא האמריקאי ג'ו ביידן.

בהתאם להצהרת חמאס ישראל, ביידן והממשל האמריקאי נושאים באשמה באשר להשלכות הפשיטה הישראלית על בית החולים שיפא, ואף מדגישים את היותו של המרכז הרפואי כחוסה תחת אמנת ג'נבה הרביעית.

לדברי חמאס "הבית הלבן והפנטגון אימצו את נרטיב הכיבוש הכוזב, בטענה שההתנגדות משתמשת במתחם הרפואי אל-שיפא למטרות צבאיות…".

אימוץ התפיסה הישראלית מצד האמריקאים הביאה, לטענת חמאס, לאור ירוק לביצוע מה שמכנה הארגון "מעשי טבח נוספים נגד אזרחים כדי לאלץ אותם להגר בכוח מצפון לדרום כדי להשלים את תוכנית הכיבוש שמטרתה לעקור את עמנו…".   

טענות של חמאס כאמור מצטרפות ללחצים הולכים וגדלים המופעלים על ממשל ביידן בתוך ארה"ב באשר למלחמת חרבות ברזל.

לחצים כאמור ייתכן ומשליכים על הדינמיקה והשיח בין בכירים ישראלים לאמריקאים, כאשר בימים האחרונים מדווח על דיונים מורכבים בין הצדדים על רקע המשך ההפצצות הישראליות ברצועת עזה.  

* מרכז המידע הפלסטיני

* שהאב ניוז

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן