שר החוץ האיראני: הרחבת היקף הלחימה מול ישראל בלתי נמנעת

אמיר עבדולהיאן הדגיש אתמול את הזיקה הקיימת בין היקף התגובה האיראנית לבין עוצמת הפעילות של צה"ל ברצועת עזה, וזאת על רקע תקיפת בית הספר באילת באמצעות כלי טיש בלתי מאויש אשר בהתאם לפרסומים בוצעה מאזור סוריה וכן יירוט ראשון מוצלח על ידי מערכת חץ 3 של איום אשר שוגר מאזור תימן
Facebook
Twitter
WhatsApp
חוסיין אמיר עבדאללהיאן
קרדיט: lev radin / Shutterstock.com

אתר החדשות של אל-ג'זירה בשפה הערבית דיווח ביום חמישי על דבריו של שר החוץ האיראני, חוסיין אמיר עבדולהיאן, אשר אמר שהרחבת היקף המלחמה מול ישראל הפכה לבלתי נמנעת בעקבות עוצמת התגובה הישראלית ותקיפותיה ברצועת עזה.

בהמשך לכך הנשיא האיראני איברהים ראיסי הוסיף על דבריו של שר החוץ והדגיש במהלך פסגת הארגון לשיתוף פעולה כלכלי שהמצב בעזה יסבך את המצב ב-"פלסטין" וכן באזור. 

הצהרותיהם של הבכירים האיראניים פורסמו סמוך לפני תקיפת בית הספר באילת שאירעה אתמול באמצעות כלי טיס בלתי מאוייש, אשר בהתאם לדיווחים בתקשורת הישראלית שוגר מכיוון סוריה.

בעקבות התקיפה כאמור ישראל הגיבה בהפצצת הגורמים האחראים לכך במדינה הסורית.

הפצצת בית הספר מתרחשת לאחר שבימים האחרונים לוחמים המשתייכים למיליציות שיעיות הנאמנות לאיראן החלו לעשות את דרכם לדרום סוריה.

התפתחויות כאמור ייתכן ומהוות ניסיונות לפתיחתה של חזית צפונית נוספת מול ישראל, אשר מנהלת במקביל לחימה אל מול חיזבאללה ושלוחותיהם של החמאס והג'יהאד האסלאמי בדרום לבנון.

לצד הלחימה בצפון יש להדגיש את היירוטים אשר בוצעו על ידי מערכות ההגנה האוויריות של איומים המשוגרים לשטח ישראל מכיוון ים סוף ותימן, ובכלל זאת יירוט מבצעי מוצלח ראשון של מערכת חץ 3 הישראלית.

בתוך כך, בשבת צפוי לנאום מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה וזאת בפעם השנייה מאז החלה מלחמת חרבות ברזל.

בנאומו הקודם הדגיש נסראללה את מאפייניה הפלסטינים של הפלישה שבוצעה על ידי חמאס לישראל ביום 7 באוקטובר 2023, ושלל ידיעה מוקדמת ומבעוד מועד מצד חיזבאללה באשר לטבח שבוצע באזרחים ישראלים.

מחר צפוי להתייחס מנהיג ארגון הטרור הלבנוני לפעילותו של חיזבאללה מול צה"ל בדרום לבנון עד כה, וייתכן שישפוך אור באשר לצעדים נוספים מצד טהרן ובעלי בריתה השיעיים במרחב האזורי להמשך המאבק מול ישראל על רקע המלחמה ברצועת עזה.

* אל-ג'זירה בערבית

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן