יוזמה בינלאומית חדשה מצד הפלסטינים לשבירת המצור על רצועת עזה

במהלך הפעילות אשר החלה לאחרונה מתמקדים הפלסטינים בהפגנות ועצרות מחאה הנערכות בעשרים מדינות באירופה ובמדינות ערב שמטרתן להפעיל לחץ על מוסדות רב לאומיים ומקבלי ההחלטות על מנת להסיר את המצור וכן להקים נמל תעופה ונמל ימי בשטחי הרצועה
Facebook
Twitter
WhatsApp
רצועת עזה
קרדיט: Intrepix / Shutterstock.com

הפלסטינים פותחים בקמפיין חדש אשר נועד להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות במדינות ערב ובעולם המערבי על מנת להסיר את המצור על רצועת עזה.

כאמור, בשנים האחרונות הפלסטינים יזמו פעילויות שונות שמטרתן להעלות את המודעות התקשורתית למצבם של תושבי רצועת עזה בניסיון להסיר את המצור אותו מטילה ישראל על הרצועה באמצעות פעולות חד צדדיות.

במסגרת זאת ניתן למנות את המשטים שיצאו לפני מס' שנים לשטחי רצועת עזה, ובכללם את המשט הידוע כאל 'משט המרמרה'. במהלך המשט תקפו המשתתפים את לוחמי שייטת 13 בעת שבה ניסו האחרונים להשתלט על ספינתם, באירוע אשר הסתיים במותם של תשעה מנוסעי הספינה ובפציעתם של לוחמי צה"ל, ובהם שני לוחמים אשר ספגו פציעות קשות.

לאחרונה מתרבים הדיווחים על יוזמות חדשות וחד צדדיות אותן נוקטים הפלסטינים, אשר מתמקדות בהפגנות מחאה ועצרות בעשרים מדינות באירופה ובעולם הערבי.

פעילויות אלו נועדו מתוך מטרה להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות במוסדות רב לאומיים כדוגמת האו"ם וארגוני זכויות אדם להסיר את המצור על עזה וכן להקים נמל תעופה ונמל ימי בשטחי הרצועה, כך בהתאם לפרסום במרכז המידע הפלסטיני.

יש לציין שהמסרים המועלים במהלך הפעילויות המאורגנות בשטח מתמקדים במצב ההומניטרי הקשה לכאורה בשטחי הרצועה, שיעורי אבטלה גבוהים, חוסר האפשרות עבור התושבים לקבל טיפול רפואי מחוץ לרצועה, היעדר אספקת חשמל וכן זכותם של הפלסטינים לחיות בחופש וכבוד.

* מרכז המידע הפלסטיני

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן