סלאח אל-עארורי: ישראל כשלה בניסיון להשיג שליטה בצפון רצועת עזה בסבב הלחימה הראשון

פרסומים פלסטינים מדווחים על תקיפות אינטנסיביות של חיל האוויר בדרום רצועת עזה ובעיר חן יונס במקביל להמשך התקיפות מהאוויר ומהים בצפון הרצועה ובמחנה ג'בליה
Facebook
Twitter
WhatsApp
חרבות ברזל
קרדיט: Anas-Mohammed / Shutterstock.com

סוכנות הידיעות הפלסטינית שהאב ניוז מדווחת על המשך התקיפות של חיל האוויר באזור חאן יונס, אשר נמשכו מזה כמספר שעות לצד תקיפות אוויריות במחנה ג'בליה.

נזכיר כי אזור ג'בליה ושכונת שג'אעיה ברצועת עזה אינן מצויות בשליטה מלאה של צה"ל, בעוד התמרון הקרקעי צפוי להימשך באותם האזורים וזאת מלבד התכניות למקד את המאמץ הצבאי באזור דרום הרצועה.

במקביל לכך מקורות פלסטינים מדווחים על הפגזות מהים באמצעות כלי שיט של צה"ל בסמוך לחופי אל-זהראא ואל-מוגראקה.

בכיר חמאס: הסיבוב הראשון למלחמה מהווה כישלון של ישראל

בכיר חמאס סלאח אל-עארורי המכהן כסגן ארגון הטרור העזתי הצהיר בראיון לאל-ג'זירה שניסיון העקירה, לדבריו, של הפלסטינים מאדמתם נכשל כאשר הארגונים ברצועת עזה ערוכים לכל תרחיש.

אל-עארורי הדגיש בדבריו את הסיווג הנערך עבור החטופים בעזה לקטגוריות שונות, ולדבריו ישנם  סטנדרטים אחרים לגברים אשר מוחזקים על ידי חמאס ומשרתים בצבא או שירתו בעבר ועודם מצויים ברשימות המילואים.

במהלך הריאיון בכיר חמאס הטיל ספק ביכולתה של ישראל להשתלט על שטחי רצועת עזה, והדגיש כי היקף הכוחות המעורבים בלחימה מהווים כשליש מהסד"כ הקרקעי והאווירי של צה"ל, אשר במשך 50 ימים לא הצליח להשיג שליטה על השטח.

להמחשת טענותיו התייחס אל-עארורי לכך שמס' סבבי חילופי שבויים נערכו במרכז העיר עזה, היבט אשר מדגיש לטענתו את כישלון הסיבוב הראשון של המלחמה הקרקעית וניסיונה של ישראל להכניע את אנשי חמאס.

מקורות

שהאב ניוז; אל-ג'זירה

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן