שרי החוץ של ערב הסעודית וסוריה דנו בפתרון מדיני למלחמת האזרחים בסוריה שישמור על שלמותה הטריטוריאלית ויקדם את זהותה הערבית

בהתאם לדיווח באל-ערביה בהצהרה המשותפת של הצדדים ניתן דגש לרצונו של משטר אסד להרחיב את שליטתו במדינה ולסיים את נוכחותן של המיליציות החמושות, כאשר שרי החוץ בירכו על התהליכים המתנהלים לחידוש השירותים הקונסולריים בין המדינות
Facebook
Twitter
WhatsApp
בשאר אל אסד
קרדיט: Harold Escalona / Shutterstock.com

פרסום באל ערביה סיקר את פגישת שרי החוץ של סעודיה וסוריה בעיר ג'דה בממלכה הסעודית, אשר נערכה על רקע כוונותיהן של שתי המדינות לשקם את היחסים ביניהן לקראת אפשרות להחזרתה של סוריה לליגה הערבית.

היחסים בין המדינות נותקו במהלך מלחמת האזרחים בסוריה ובעקבות תמיכתה של ערב הסעודית באופוזיציה אשר נלחמה כנגד משטרו של בשאר אל אסד. בהקשר זה סוריה התבססה במלחמה בין היתר על תמיכתה של איראן אשר גם היא חידשה אך לאחרונה את יחסיה עם ערב הסעודית.

בהתאם לדיווח השיחות התמקדו בהשגת פתרון מדיני בסוריה שישמור על אחדות המדינה ויקדם את ביטחונה וזהותה הערבית (*), אשר מזה כמה שנים שטחה מחולק בין כוחות שונים, וביניהם המשטר הסורי ששולט במרכז ובדרום המדינה, והאופוזיציה הסונית שאנשיה מרוכזים בצפון מערב.

בהצהרה שניתנה על ידי הצדדים ניתן דגש לרצונו של משטר אסד להרחיב את שליטתו במדינה ולסיים את נוכחותן של המיליציות החמושות, בעוד ערב הסעודית מצידה ייחסה חשיבות לכל מה שישרת את האומה הערבית ויקדם את האינטרסים של מדינותיה ועמיה. (*)

(*) www.alarabiya.net

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן