דיווחים בתקשורת הערבית מזהירים מפני שחיטת קורבן חג הפסח באל אקצא

פרסום באל-מיאדין המקורב לחיזבאללה מזהיר מפני הקצנת הרגשות הדתיים כתוצאה "מהפרת קדושת המסגד", כלשון הפרסום, ומוסיף שמטרת טקס הקורבן בחצרות אל אקצא נועד להחיות מוסרית את בית המקדש, כך שאל אקצא יהפוך לקדוש בעיני הציונים
Facebook
Twitter
WhatsApp
מסגד אל אקצא
קרדיט: CEW / Shutterstock.com

הצהרותיהם של ארגונים בישראל בדבר שחיטת קורבנות חג הפסח בהר הבית מקבלות במה בימים אלו גם בתקשורת הערבית.

בהתאם לפרסום ביומון הלבנוני אל-מיאדין המקורב לחיזבאללה, קבוצות פלסטיניות יוצאות באזהרות מפני עלייתם של יהודים לאל אקצא המפרים לטענת הפלסטינים את קדושת המקום, ואת כוונתן של 'תנועות המקדש ותנועת 'שבים להר' לשחוט את קורבן הפסח בחצרות אל אקצא.

הדיווח מזהיר מפני הקצנת הרגשות הדתיים כתוצאה 'מהפרת קדושת המסגד' על ידי העולים לרגל להר הבית, תוך שימוש במונחים דתיים מההיסטוריה של האסלאם אשר מדגישים את מעמדם הקדוש של אל אקצא וירושלים בעיני המוסלמים. (*)

בהקשר זה מעניין לציין שהפרסום, המביא מדבריהם של 'כוחות ההתנגדות הפלסטיניים', מתאר את אל אקצא וירושלים כאל 'הקיבלה הראשון של המוסלמים'. קיבלה, משמע כיוון התפילה הראשון אשר אליו היה נהוג להתפלל בתקופתו של מוחמד במאה השביעית לספירה, וזאת לפני שינוי כיוון התפילה של המוסלמים למכה.

בהתאם לנטען בכתבה, תנועות המקדש פועלות על מנת להחזיר את טקס הקורבן בתוך מסגד אל-אקצא, על פי 'אמונתם הכוזבת', כלשון הפרסום, בפעולה אשר משמעותה הינה תחייה מוסרית של בית המקדש, כך שאל אקצא יהפוך בעיני 'הציונים' למקדש. (*)

עוד מוסיף הפרסום שהפלסטינים מתכוונים להתעמת עם הטקסים ו'הפלישות' לחצרות המסגד, תוך הפעלת לחץ עממי וצבאי על ישראל. (*)

(*) www.almayadeen.net

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן