חבר פרלמנט ירדני קורא להכריז ג'יהאד על ישראל ולגייס מתנדבים מהעולם המוסלמי לשחרור מסגד אל אקצא

הדברים מצטרפים לגינויים מצד מנהיגים אסלאמיים מסודן, כאשר לטענת ראש התנועה האסלאמית במדינה עשרת אלפים פלסטינים נעקרו בחודשים האחרונים מתוך מטרה להרוס את אל אקצא ולבנות תחתיו את בית המקדש
Facebook
Twitter
WhatsApp
מסגד אל אקצא
קרדיט: ESB Professional / Shutterstock.com

דיווחים בתקשורת הפלסטינית מפרסמים את התגובות מרחבי העולם הערבי להסלמה האחרונה, יממה לאחר הפיגועים בבקעת הירדן ובטיילת בתל אביב אשר במהלכם נרצחו שני אזרחים ישראלים ותייר איטלקי.

לצד הגינויים למתקפות אשר התרחשו בישראל, גורמים מקרב מדינות ערב המקיימות קשרים עם ישראל מתמקדים בהתנהלותה של ישראל סביב סוגיית מסגד אל אקצא, וחלקם אף קוראים באופן גלוי לג'יהאד כנגדה.

בהתאם לדיווח בסוכנות שהאב ניוז, חבר הפרלמנט הירדני חליל עטיה דורש להכריז ג'יהאד על ישראל וקורא לגיוס מתנדבים מכל העולם האסלאמי על מנת לשחרר את מסגד אל אקצא ולפתוח את הגבולות עם ישראל. (*)

עוד הוסיף עטייה והדגיש שחיילים ישראלים (המכונים על ידו 'חיילי היישות', מבלי לנקוב בשמה של ישראל) הסתערו על מסגד אל אקצא, חיללו אותו, הרסו את תכולתו ותקפו את המתפללים במסגד, כלשון הפרסום. (*)

דברים אלו מצטרפים לגינויים שנשמעו מצד מנהיגים אסלאמיים בסודן ל"הסתערות" של משטרת ישראל על אל אקצא, כפי שמתואר בדיווח מאת אל-ערבי אל-ג'דיד, המתבסס על פרסומים מסוכנות אנאדולו.

בהקשר זה ראש התנועה האסלאמית במדינה, מוחמד עלי אל-ג'זולי, הדגיש לטענתו את עקירתם של אלפי פלסטינים וגירושם במהלך ארבעת החודשים האחרונים, מתוך מטרה להרוס את מסגד אל אקצא ולהקים תחתיו את בית המקדש. (**)

(*) www.shehabnews.com

(**) www.alquds.co.uk

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן