יועצו של אבו מאזן: ארה"ב היא הגורם היחיד שמסוגל לעצור את הלחימה בעזה

פרסום באל-ערביה מביא מדבריו של מחמוד אל-חבש אשר הדגיש שאש"ף הינו הנציג הלגיטימי היחיד של הפלסטינים ותולה את תקוותם של האחרונים להפסקת אש מוחלטת בבית הלבן, אשר נציגיו חוזרים ומבהירים פעם נוספת את התנגדותו של הנשיא האמריקאי ג'ו ביידן לכיבוש מחדש של הרצועה על ידי ישראל
Facebook
Twitter
WhatsApp
אבו מאזן
קרדיט: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

היומון הסעודי המוביל אל-ערביה מדווח על ההתפתחויות בלחימה המתנהלת ברצועת עזה ופעילותו של צה"ל באזור במסגרת מלחמת חרבות ברזל.

בהתאם לפרסום דיווחים פלסטינים מתארים עימותים מזרחית למחנה אל-מגאזי לאחר חדירתם של טנקים ישראלים לאזור.

בנוסף מתקיימות פשיטות של צה"ל בשכונות טל אל-הווא, שייח' רדואן, אל-זיתון, אל-שוג'עייה, בית להיא ובית חאנון בצפון רצות עזה, במקביל לעימותים במזרח הרצועה.

הלחימה הקרקעית מתנהלת לצד המשך התקיפות מהאוויר, כאשר מוקדם יותר היום הודיע דובר צה"ל על חיסולו של ראש מחלקת האמל"ח של חמאס, מחסן אבו זינה.

תקיפות חיל האוויר דווחו גם באזורים נוספים בעזה, ובהם מחנה הפליטים ג'באליה, בהפצצה שבה נהרגו ונפצעו 9 בני אדם, שכונת אלנסר ממערב לעיר עזה, מחנה נוסייראת במרכז הרצועה וכן שכונת שוג'עייה, בהפצצה אשר כתוצאתה נהרגו בהתאם לפרסום 17 בני אדם.

יועצו של אבו מאזן: ארה"ב היא הגורם היחיד שמסוגל לעצור את הלחימה

על רקע המשך הקרבות בשטח, מחמוד אל-חבש, המכהן כיועצו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, הדגיש כי אש"ף הינו הנציג הלגיטימי של הפלסטינים.

עוד תיאר אל-חבש את הפעילות המתנהלת למען הפסקת אש מוחלטת ואספקת סיוע לרצועה, ואם כי הוסיף וציין שהפלסטינים מודעים לכך שהגורם היחיד שיש ביכולתו לעצור את התקיפות הוא ארה"ב.

דברים אלו מתבססים על אמרותיו של אבו מאזן בפני מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן, אשר הועלו במהלך פגישתם ברמאללה.

בתוך כך, פרסום בא-שרק אל-אווסט מדווח שדובר המועצה לביטחון לאומי של ארה"ב, ג'ון קירבי, חזר פעם נוספת על התנגדותו של הנשיא ביידן לכיבוש מחדש של עזה על ידי צה"ל.

הצהרתו של קירבי נאמרה על רקע הריאיון של ראש הממשלה בנימין נתניהו לערוץ החדשות האמריקאי ABC ודבריו באשר לפיקוח הביטחוני אשר יידרש מצד ישראל על רצועת עזה בעתיד.

בהקשר זה נדמה שגורל עתיד רצועת עזה לאחר תום מלחמת חרבות ברזל מהווה סוגיה שבמחלוקת בין בעלות הברית.

בעניין זה עולות שאלות באשר לתפקידה ומעורבותה של מערכת הביטחון הישראלית בשטחי הרצועה ככל וצה"ל יצליח במשימתו למוטט את שלטון חמאס וכן להסדרים השלטוניים אשר יחולו באזור.

* אל-ערביה

* א-שרק אל-אווסט

עשוי לעניין אותך

פרויקטים מיוחדים

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן